logotype
image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11 image12 image13

Poczytaj-nia

Dom tęsknot

Z racji innych projektów ograniczyliśmy naszą aktywność na stronie. Ale gdy w nasze ręce wpadła książka „Dom tęsknot” Piotra Adamczyka, o Wrocławiu i wrocławianina (z urodzenia :) ), z entuzjazmem wzięliśmy się za lekturę. A lektura to naprawdę wciągająca.

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Kim Ki Dok

Książka, o której dzisiaj piszemy, o Wrocław jedynie „zahacza”, a głównym miejscem akcji pozostają Płakowice. Wszystko zaczyna się od Patricka Yoki, który na Cmentarzu Osobowickim dostrzegł nagrobek Kim Ki Dok, która umarła w wieku 13 lat. Kim jest Kim Ki Dok, skąd mała Koreanka wzięła się w Polsce?

 

 

 


Czytaj więcej...

Tajemnicze zabójstwo wrocławskiego artysty

Co może mieć wspólnego studentka historii kultury z drobnym przestępcą, malarzem, wziętym adwokatem, marszandem? Ano może! Zwłaszcza w książce, zwłaszcza we Wrocławiu ;)

 

 

 


Czytaj więcej...

Kryminalny Wrocław. Mroczne przechadzki po mieście

Jakiś czas temu do naszej Poczytajni trafiła kolejna książka o tematyce związanej - jakżeby inaczej – z Wrocławiem. Tym razem to zbiór kryminalnych opowiadań pod tytułem „Kryminalny Wrocław. Mroczne przechadzki po mieście”.Czytaj więcej...

Kroniki Klary Schulz - Zniknięcie Sary

Pamiętacie Klarę Schulz, kobietę „wielofunkcyjną” ;) - matkę, żonę, kochankę i prywatną detektyw? Dość roztrzepaną, uwielbiającą być adorowaną i mocno zapatrzoną w siebie? Wróciła. Wróciła po pół roku (czas mierzymy od naszego tekstu o niej :P ) i teraz jest… nieco mniej roztrzepana, choć nadal próżna.

 


 

 

 

Czytaj więcej...

Wypędzony

Miasto pełne fantów, ale trzeba się spieszyć, żeby zdążyć przed Ruskimi. Więc wszyscy, nawet milicjanci, „lecą” na szaber. "(...) to kanada, tam teraz najlepsze czasy. I kto pierwszy, ten lepszy. Co teraz chwycisz, będziesz miał". Wysiadasz z pociągu na przedmieściach, a na łące tuż obok stacji kolejowej leżą wózki wszelakie, do wyboru - do koloru. Bierzesz dowolny i idziesz z nim w stronę miasta. Na szaber.

 


Czytaj więcej...

Gdzie mól i rdza

Pora odpocząć od fantastyki… Jako że wszystkie lubimy kryminały, thrillery i tym podobne przyjemne historie, zabrałyśmy się do czytania książki pt. „gdzie mól i rdza” Pawła Pollaka. Jak się okazało, książki tego autora wzbudzają wieeele emocji, także negatywnych. Wystarczy wpisać w Google to nazwisko, aby dowiedzieć się, że mamy do czynienia z grafomaństwem, że pełno w książkach błędów merytorycznych (co akurat łatwo wytłumaczyć tzw. fikcją literacką). My uważamy, że to naprawdę przyzwoity kryminał :)

 


Czytaj więcej...

Wrocław Eberharda Mocka. Przewodnik na podstawie książek Marka Krajewskiego

Oto prawdziwy rarytas dla wszystkich fanów serii książek Marka Krajewskiego poświęconych śledztwom Eberharda Mocka, ale też – może nawet przede wszystkim – poświęconych dawnemu Breslau: książka „Wrocław Eberharda Mocka. Przewodnik na podstawie książek Marka Krajewskiego”. Jeżeli nie czytaliście jeszcze wszystkich książek z serii, warto najpierw nadrobić zaległości – niniejszy przewodnik będzie wówczas posiadacza cieszyć podwójnie :)
Czytaj więcej...

2024  Spacerem Po Wrocławiu