logotype
image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11 image12 image13

Dzieje się

Skarby z wrocławskiej katedry

Dzisiaj w Muzeum Narodowym we Wrocławiu odbyło się uroczyste otwarcie nowej wystawy czasowej pt. „Skarbiec. Złotnictwo archikatedry wrocławskiej”. Powinna ona zainteresować wszystkich miłośników Wrocławia (i nie tylko), gdyż przedstawia prawdziwe skarby związane z historią miasta. W kilku salach zgromadzono prawie połowę wszystkich obiektów wchodzących w skład skarbca wrocławskiej katedry - zarówno te średniowieczne, które przetrwały oblężenie miasta, jak i powojenne. Zbiory - na co dzień przechowywane w katedrze i Muzeum Archidiecezjalnym - należą do najbogatszych zasobów dawnego złotnictwa w tej części Europy.

Czytaj więcej...

Spacerem po (nieznanym) Wrocławiu

Przed nami kolejny projekt organizowany w ramach Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw – tym razem zaprosimy Was na cykl spotkań pod nazwą Spacerem po (nieznanym) Wrocławiu :)

 


 

 

Czytaj więcej...

Piwo w Ratuszu

Festiwal Piwa już dawno za nami, ale piwo-maniaków czeka kolejna atrakcja, tym razem w Muzeum Miejskim. Od wczoraj w Ratuszu można oglądać wystawę "Piwo we Wrocławiu". Skąd pomysł? Poznań ma swoje rogale marcińskie, Norymberga i Toruń - pierniki, no a co we Wrocławiu? Piwo.

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Spacer po Leśnicy już za nami :)

Spacer po Leśnicy, organizowany w ramach mikroGRANTów ESK 2016, już za nami :) Cieszymy się, że pomimo męczącego upału na miejscu zbiórki przy pomniku św. Nepomucena pojawiła się spora grupa małych i większych Spacerowiczów, pragnących poznać historię Leśnicy. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji ze spaceru :)

 

Czytaj więcej...

Spacer "Zwierzęcymi śladami po sztuce i architekturze Wrocławia"

Zachęcamy do obejrzenia naszej fotorelacji ze spaceru pt. "Zwierzęcymi śladami po sztuce i architekturze Wrocławia", zorganizowanego 11 kwietnia 2015 r. przez Fundację EBRA Koci Zakątek oraz miejskich przewodników.

 

 

Czytaj więcej...

Spacerem po Leśnicy - projekt w ramach ESK 2016

Uff, odkopaliśmy się nieco i wracamy do Was... z nowym projektem, realizowanym tym razem w ramach ESK 2016 (dofinansowanie z mikroGRANTÓW ESK 2016) :) Projekt nazywa się "Spacerem po Leśnicy". Z Waszą pomocą chcemy opracować przewodnik po Leśnicy, turystyczny i "życiowy". W planie mamy przeprowadzenie dwóch warsztatów - jeden z młodzieżą, drugi z nieco starszą młodzieżą, a potem spacer, żeby przetestować naszą leśnicką trasę spacerową. A może dwa spacery, jeśli będziecie chcieli? :) No i na koniec powstanie nasz przewodnik.

Czytaj więcej...

Twoje osiedle - Nadodrze

Ostatnie, piąte spotkanie w ramach projektu "Twoje osiedle" już za nami. W swoje gościnne progi tym razem przyjął nas Klubu Seniora przy Radzie Osiedla Nadodrze.

 

 

Czytaj więcej...

Twoje osiedle - Brochów

Wczoraj czyli drugiego grudnia odbyło się już czwarte spotkanie w ramach projektu „Twoje osiedle”. Tym razem zawitaliśmy na Brochów :)

 


 

Czytaj więcej...

2024  Spacerem Po Wrocławiu