logotype
image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11 image12 image13

Aktualności

Kadr na balkon

Chociaż pomysł nie jest nasz, to przekazujemy informację, bo fajne inicjatywy trzeba wspierać :) Rusza druga edycja konkursu fotograficznego „Kadr na balkon” dedykowanego wrocławskim balkonom. Pokaż, jak widzisz balkony naszego miasta i wyślij zdjęcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Rozwiązanie konkursu z komesem

Do wtorku czekaliśmy na Wasze odpowiedzi w konkursie "z komesem". Pierwszy komes, rezydujący na ostrowskim zamku, to Magnus. Rządził on Wrocławiem (i poniekąd Śląskiem) w XI wieku. Przewodnik trafia do Pana Tomasza Drozda. Gratulujemy i zachęcamy do udziału w naszych konkursach :)

Konkurs z komesem

Dzisiaj przyszedł czas na kolejną zagadkę :) Pytanie brzmi: jak miał na imię pierwszy wrocławski komes? Oczywiście w nagrodę rozdajemy nasz przewodnik po Leśnicy. Odpowiedzi prosimy wysyłać mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. do wtorku :)

 

 

 

 

Rozwiązanie konkursu z dziewicami

Odpowiedzi zebrane, przyszła więc pora na rozlosowanie nagród :) Zwyciężczynią naszego konkursu z dziewicami została P. Karolina Gawarecka. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do kolejnych konkursów.

Rozwiązanie konkursu z głową

Jak zwykle wszystkie odpowiedzi w konkursie były poprawne, ale jako że zwycięzca może być tylko jeden, wylosowaliśmy Pana Łukasza Kawałko. Głowa znajduje się oczywiście w południowej wieży katedry. Spacerowej niedzieli! :)

 

 

 

 

Konkurs nr 3 zakończony!

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. W drodze losowania nagrodę otrzymuje Pan Andrzej Radomski. Ponieważ pojawił się pomysł na tekst na stronę, na razie pozwolimy Wam odpocząć od naszych konkursów ;) Ale jeszcze sporo przewodników jest do rozdania, więc na pewno niebawem znów wymyślimy jakieś pytanie.

P.S. Czaszki aktualnie znajdują się w Katedrze Medycyny Sądowej i są poddawane konserwacji.

P.S.2 Drodzy "konkursowicze"! Ponieważ zwycięzca ostatniego konkursu nie podał swoich danych, postanowiliśmy wręczyć nasz skromny przewodnik osobie wylosowanej spośród wszystkich dotychczasowych uczestników konkursów. Padło na Panią Katarzynę Wojnarowską :) Mamy nadzieję, że przewodnik się przyda :)

Konkurs nr 2 zakończony!

I po kolejnym konkursie... "Wampir" z Muchoboru Wielkiego był pasterzem. Znów wszystkie przysłane odpowiedzi były poprawne, a zwyciężyła Pani Ewelina Zamojska. Gratulujemy i dziękujemy za udział w naszej skromnej zabawie. Kolejny konkurs już jutro! :)

Konkursowo

Drodzy Wrocławiofile! Jeszcze zanim stowarzyszyliśmy się w Stowarzyszeniu :) zdarzyło nam się realizować projekt „Spacerem po Leśnicy”. Dzięki mikrograntom ESK zorganizowaliśmy spacer po tym pięknym osiedlu, ale przede wszystkim udało nam się wydać przewodnik z trasą spacerową. Chcemy się nim z Wami podzielić, ale wiadomo – w życiu nie ma lekko! Zatem przewodnik rozdawać będziemy, tyle że przy okazji konkursów. Co jakiś czas (pewnie raz w tygodniu) na naszej stronie znajdziecie pytanie. Sprawa jest prosta – wysyłacie odpowiedzi w ciągu 3 dni od opublikowania zagadki, my robimy losowanie i wręczamy przewodniki :) Mamy nadzieję, że weźmiecie udział w tej zabawie. Zaczynamy od jutra!

2024  Spacerem Po Wrocławiu