logotype
image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11 image12 image13

Aktualności

Rozwiązanie konkursu z komesem

Do wtorku czekaliśmy na Wasze odpowiedzi w konkursie "z komesem". Pierwszy komes, rezydujący na ostrowskim zamku, to Magnus. Rządził on Wrocławiem (i poniekąd Śląskiem) w XI wieku. Przewodnik trafia do Pana Tomasza Drozda. Gratulujemy i zachęcamy do udziału w naszych konkursach :)

Konkurs z komesem

Dzisiaj przyszedł czas na kolejną zagadkę :) Pytanie brzmi: jak miał na imię pierwszy wrocławski komes? Oczywiście w nagrodę rozdajemy nasz przewodnik po Leśnicy. Odpowiedzi prosimy wysyłać mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. do wtorku :)

 

 

 

 

Rozwiązanie konkursu z dziewicami

Odpowiedzi zebrane, przyszła więc pora na rozlosowanie nagród :) Zwyciężczynią naszego konkursu z dziewicami została P. Karolina Gawarecka. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do kolejnych konkursów.

Rozwiązanie konkursu z głową

Jak zwykle wszystkie odpowiedzi w konkursie były poprawne, ale jako że zwycięzca może być tylko jeden, wylosowaliśmy Pana Łukasza Kawałko. Głowa znajduje się oczywiście w południowej wieży katedry. Spacerowej niedzieli! :)

 

 

 

 

Konkurs nr 3 zakończony!

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. W drodze losowania nagrodę otrzymuje Pan Andrzej Radomski. Ponieważ pojawił się pomysł na tekst na stronę, na razie pozwolimy Wam odpocząć od naszych konkursów ;) Ale jeszcze sporo przewodników jest do rozdania, więc na pewno niebawem znów wymyślimy jakieś pytanie.

P.S. Czaszki aktualnie znajdują się w Katedrze Medycyny Sądowej i są poddawane konserwacji.

P.S.2 Drodzy "konkursowicze"! Ponieważ zwycięzca ostatniego konkursu nie podał swoich danych, postanowiliśmy wręczyć nasz skromny przewodnik osobie wylosowanej spośród wszystkich dotychczasowych uczestników konkursów. Padło na Panią Katarzynę Wojnarowską :) Mamy nadzieję, że przewodnik się przyda :)

Konkurs nr 2 zakończony!

I po kolejnym konkursie... "Wampir" z Muchoboru Wielkiego był pasterzem. Znów wszystkie przysłane odpowiedzi były poprawne, a zwyciężyła Pani Ewelina Zamojska. Gratulujemy i dziękujemy za udział w naszej skromnej zabawie. Kolejny konkurs już jutro! :)

Konkursowo

Drodzy Wrocławiofile! Jeszcze zanim stowarzyszyliśmy się w Stowarzyszeniu :) zdarzyło nam się realizować projekt „Spacerem po Leśnicy”. Dzięki mikrograntom ESK zorganizowaliśmy spacer po tym pięknym osiedlu, ale przede wszystkim udało nam się wydać przewodnik z trasą spacerową. Chcemy się nim z Wami podzielić, ale wiadomo – w życiu nie ma lekko! Zatem przewodnik rozdawać będziemy, tyle że przy okazji konkursów. Co jakiś czas (pewnie raz w tygodniu) na naszej stronie znajdziecie pytanie. Sprawa jest prosta – wysyłacie odpowiedzi w ciągu 3 dni od opublikowania zagadki, my robimy losowanie i wręczamy przewodniki :) Mamy nadzieję, że weźmiecie udział w tej zabawie. Zaczynamy od jutra!

Prosimy o głosy!

Jeśli nasze spacery Wam się podobają, zachęcamy do głosowania na nasz projekt "Spacerem po podmiejskim Wrocławiu" w ramach mikroGRANTów ESK 2016 (nr 455). Chcemy z Wami pospacerować po Borku, Krzykach, Partynicach i Oporowie, a potem stworzyć przewodniki po każdym z tych osiedli. Oczywiście spacery, przewodniki i udział w głosowaniu - są całkowicie darmowe :) Liczymy na Was!

2017  Spacerem Po Wrocławiu