logotype
image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11 image12 image13

Kryminalny Wrocław. Mroczne przechadzki po mieście

Jakiś czas temu do naszej Poczytajni trafiła kolejna książka o tematyce związanej - jakżeby inaczej – z Wrocławiem. Tym razem to zbiór kryminalnych opowiadań pod tytułem „Kryminalny Wrocław. Mroczne przechadzki po mieście”. Opowiadań jest aż jedenaście, a ich autorkami są Marta Guzowska, Agnieszka Krawczyk i Adrianna Michalewska czyli Zbrodnicze Siostrzyczki.

Student, strażnik miejski, dwie emerytki, wykładowca akademicki, autorka książek, komendant policji, a nawet Zygmunt Freud – to tylko niektórzy bohaterowie opowiadań. Akcja opowieści toczy się w znanych miejscach Wrocławia, ale ukazuje je czytelnikowi w znacznie mroczniejszym wydaniu. Szczerze mówiąc, po lekturze książki, ani Ostrów Tumski, ani budynek pewnego banku na Rynku, ani też Biblioteka na Piasku nie będą się już Wam wydawały miejscami bezpiecznymi i normalnymi. Co więcej, dreszcze i niepokój wzbudzać będą nawet wszechobecne w mieście sympatyczne Krasnale! A na wizytę w Hali Stulecia zdecydują się tylko najodważniejsi czytelnicy o naprawdę mocnych nerwach.

Dodatkową zaletą książki jest to, ze przy poszczególnych opowiadaniach zamieszczono fotografie miejsc, budynków bądź obiektów, których dotyczy fabuła historii. Dodatkowo na końcu każdej opowieści znajduje się krótki tekst wprowadzający czytelnika w historię powstania tychże budynków czy obiektów. A zatem lektura tej książki pozwoli połączyć przyjemne z pożytecznym :)

Kryminalny Wrocław. Mroczne przechadzki po mieście

Marta Guzowska, Agnieszka Krawczyk, Adrianna Michalewska; Oficynka, Gdańsk 2013

2022  Spacerem Po Wrocławiu