logotype
image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11 image12 image13

Linkownia

Muzeum Farmacji

Zapraszamy na stronę dość młodego wrocławskiego Muzeum. Znajduje się ono przy ul. Kurzy Targ. Choć Muzeum jest niewielkie, to prezentuje rozwój wiedzy z zakresu zdrowia i lecznictwa - od alchemii po leki syntetyczne. Ponadto organizuje wystawy, warsztaty i konferencje naukowe.

www.muzeumfarmacji.am.wroc.pl


Fotograf z wyboru


Jak pisze sam autor, "Fotograf z wyboru to fotoblog z i o Wrocławiu, ale nie tylko. Wrocław fotoblog to wehikuł czasu przenoszący do dawnego Breslau". Zachęcamy zatem do odbycia fascynującej podróży w czasie... :)

www.fotografzwyboru.pl

 

Rzeka-Miasto-Ludzie

Na stronie można poznać historie ludzi "którzy na rzece rodzili się, żyli, pracowali i umierali". Znajdziemy tu także informacje o elektrowniach wodnych, jazach i innych obiektach Wrocławskiego Węzła Wodnego. Strona zawiera także wiele bardzo ciekawych archiwalnych zdjęć nawiązujących tematyką do historii żeglugi śródlądowej.

https://sites.google.com/site/odraczasimiejsce/

 

Tajemniczy Wrocław


Blog, który odkrywa stare, miejskie tajemnice, skryte w ciasnych uliczkach i dusznych zakamarkach. Na jego kartach znajdziecie opowieści, które przeniosą Was na chwilę w bujną przeszłość Wrocławia.

www.tajemniczywroclaw.pl

 

Lissa Leśnica


Według autorki bloga, Leśnica zasługuje na tyle samo uwagi co centrum Wrocławia. Osiedle tworzą tajemnicze miejsca, niesamowity klimat i jedyni w swoim rodzaju ludzie. To wyjątkowe miejsce na ziemi. Paulina Miżejewska swój blog prowadzi od grudnia 2007 r. Wszystkie współczesne fotografie są Jej autorstwa :)

http://lissa.blox.pl/html

 

Wrocławskie kamienice


Przede wszystkim podoba nam się sam pomysł skupienia się na jednym elemencie architektury miejskiej, czyli kamienicach właśnie:) Świetne zdjęcia (trudno chwalić "konkurencję", ale cóż :P), do tego ciekawe opisy. Każdy wpis dotyczy jednego tylko budynku, który staje się głównym bohaterem. I ta swoboda... Warto kliknąć! Autoka bloga otrzymała nagrodę w kategorii "Miasto i region" konkursu Blog Day 2011 - gratulujemy :)

www.wroclawskie-kamienice.pl

 

Podróże z Mamą i Tatą


Jako strona spacerowa, lubimy wszystkich, którzy spacerować lubią :) Podróże z Mamą i Tatą to blog skierowany przede wszystkim dla rodziców. Można na nim znaleźć trasy wycieczek (przede wszystkim po Dolnym Śląsku i co najważniejsze - Wrocławiu), na które warto zabrać najmłodszych spacerowiczów.

http://podrozezmamaitata.wordpress.com/

2024  Spacerem Po Wrocławiu