logotype
image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11 image12 image13

Wrocławskie wędrówki przez stulecia

Czy znacie legendę o wrocławskich skamieniałych tancerkach? Słyszeliście opowieść o kluskach śląskich na Ostrowie Tumskim? Znacie historię budowy najdłuższego budynku mieszkalnego na Dolnym Śląsku oraz budynku budowanego od góry? Jeżeli nie, to zachęcamy do lektury książki „Wrocławskie wędrówki przez stulecia”.

W publikacji Wojciecha Chądzyńskiego każdy znajdzie coś interesującego dla siebie - mamy tu zarówno legendy miejskie, jak i opisy wydarzeń historycznych. Na kartach książki poznamy historię konnej komunikacji tramwajowej, przeczytamy o wrocławskich wojskowych nekropoliach, dowiemy się o tym, że we Wrocławiu istniało stanowisko „usuwacza zdechłych kotów” z ulic miejskich, a także kto i kiedy wprowadził we Wrocławiu zakaz wyrzucania śmieci przez okna :)

Przy tak ciekawym temacie, jakim są opowieści i legendy miejskie, nie mogło zabraknąć w książce licznych ilustracji. Każdy z dziewiętnastu rozdziałów jest bogato „okraszony” starymi rycinami oraz wspaniałymi, w większości archiwalnymi zdjęciami, które ułatwiają czytelnikowi odbycie swoistej podróży w czasie i pomagają poczuć „klimat” opisywanych historii. Trzeba przyznać, że fotografie są bardzo mocnym atutem książki.

Dla tych, którym niniejsza publikacja przypadnie do gustu, dobra wiadomość - nie jest to jedyna książka w dorobku pana Chądzyńskiego dotycząca Wrocławia i z pewnością o pozostałych również napiszemy w Poczytaj-ni :)

Wrocławskie wędrówki przez stulecia

Wojciech Chądzyński; Wydawnictwo Via Nova, Wrocław 2009

 
2023  Spacerem Po Wrocławiu