logotype
image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11 image12 image13

Festiwal Wysokich Temperatur

Pogoda ostatnio nas nie rozpieszcza, ale na nadchodzący weekend przewidujemy gwałtowny wzrost temperatury ;) Wszystko to za sprawą szóstej już edycji Festiwalu Wysokich Temperatur, organizowanego przez Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Młodych Artystów Grawiton.

Główną atrakcją Festiwalu Wysokich Temperatur będzie możliwość oglądania przy pracy artystów - „mistrzów pracy z ogniem” oraz poznanie stosowanych przez nich technik hutniczych służących do wyrobu szkła, ceramiki czy też rzeźb. Oprócz licznych pokazów przewidziane są także warsztaty, w trakcie których będzie można spróbować swych sił w toczeniu na kole garncarskim, malowaniu ceramiki, kształtowaniu gorącego szkła, lepieniu w glinie, układaniu mozaik ceramicznych i ze szkła, tworzeniu biżuterii czy też grawerowaniu szkła. Jeżeli jednak wykonane przez nas własnoręcznie „dzieła” ;) razić będą nasze poczucie estetyki, możemy zawsze wybrać coś spośród gotowych (i nieomal gorących jeszcze) prac młodych artystów, którzy prezentować je będą na kiermaszu "Młode dzieło artystyczne". Tym z nas, którzy nie czują się na siłach, by podjąć się działań twórczych, pozostaje udział w trwających od niedzieli do środy interesujących „gorących” wykładach. Więcej szczegółów na stronie Festiwalu Wysokich Temperatur.

Oby aura się nad nami zlitowała, bo - jak zapewne pamiętają uczestnicy poprzednich edycji festiwalu - ma on charakter 3-dniowego pikniku (31.05-02.06). W tym roku po raz pierwszy festiwal organizowany jest w ogrodzie przy nowym budynku ASP na ul. Traugutta i będzie stanowił inaugurację Dni Otwartych uczelni, w trakcie których - jak zapewniają organizatorzy - będzie można „poznać wszystkie, nawet najbardziej tajemnicze zakątki ASP”. Ekipa Spacerem po Wrocławiu właśnie na to liczy najbardziej :)

Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu
ul. Traugutta 19/21

Część pokazów oraz kiermasz „Młode dzieło artystyczne” odbywają się na skwerze przy kościele Marii Magdaleny

www.festiwalwysokichtemperatur.pl

2023  Spacerem Po Wrocławiu