logotype
image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11 image12 image13

Stacja Kino

Już w najbliższą niedzielę, 17 marca, nasz piękny dworzec kolejowy Wrocław Główny zmieni nazwę ;) Nowa nazwa - Stacja Kino - wiąże się z licznymi filmowymi atrakcjami, jakie przygotowano dla podróżnych i odwiedzających w tym dniu dworzec. W związku z tym, nawet jeśli nie planujecie w niedzielę podróży koleją, naprawdę warto będzie tu po prostu przyjść i wziąć udział w którymś z organizowanych wydarzeń :)

Ranne ptaszki mogą zacząć dzień od seansu filmowego - już o godz. 7.00 zaczną się bowiem trwające cały dzień projekcje filmów z udziałem Zbigniewa Cybulskiego oraz z dworcem Wrocław Główny w tle. Pokazy odbywać się będą w historycznej poczekalni II klasy naprzeciwko Centrum Obsługi Klienta. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje elektroniczna rejestracja.

Trochę później, o godz. 11.00, pełną parą ruszą przeznaczone dla najmłodszych warsztaty z animacji poklatkowej. Spotkania warsztatowe będą się rozpoczynać o każdej pełnej godzinie, do godz. 18.00 włącznie. Pomyślano również o starszych wielbicielach Dziesiątej Muzy. W godz. 11-17 odbywać się będą warsztaty filmowe, w trakcie których będzie można popróbować swych sił przy pracy nad własnym filmem. Przygotowano również konkurs filmowy. Ogłoszenie jego wyników wraz z projekcją nagrodzonych filmów planowane jest na godz. 16.00.

W międzyczasie organizowane będą quizy i konkursy oscylujące wokół tematyki dworcowej, swoją wiedzę o historii i architekturze tego budynku będzie też można zweryfikować w trakcie gry miejskiej, organizowanej na terenie dworca w godz. 13-17. A skoro o historii mowa - w niedzielę obejrzeć będzie można również multimedialną wystawę o Dworcu Głównym we Wrocławiu, ukazującą jego dzieje od momentu powstania aż do czasów współczesnych. Zaprezentowane zostaną również prace fotograficzne nagrodzone w trakcie konkursu o dworcu.

Co nas cieszy najbardziej, nie zabraknie również okazji do obejrzenia pięknej Sali Sesyjnej (i do powspominania pewnego Balu Geografa :P) - to właśnie tutaj o godz. 17.00 będzie można uczestniczyć w wykładzie poświęconym neonom - Wrocław NEONOWY Główny. Natomiast o godz. 20.00 rozpocznie się koncert zespołu Lebowski. Podobnie jak w przypadku projekcji filmowych - i tutaj obowiązuje elektroniczna rejestracja.

Szczegółowy program na stronie www.stacjakino.pl.

2023  Spacerem Po Wrocławiu