logotype
image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11 image12 image13

Kultura medyczna Islamu

Jeszcze tylko kilka dni - do 3 lutego - oglądać można niezwykle ciekawą wystawę, która przenosi nas w czasy średniowiecznej „Kultury medycznej islamu”. Zapraszamy do Muzeum Etnograficznego, które tym razem współpracuje z wrocławskim Muzeum Farmacji

Na wystawie królują reprodukcje średniowiecznych miniatur osmańskich, przedstawiające obrazy wnętrz aptek, zabiegi medyczne czy stan wiedzy na temat ludzkiego ciała. Zobaczymy naczynia używane przez farmaceutów i inne wyposażenie aptek. A obok wiedzy medycznej pojawi się wiedza tajemna i niezbadana, czyli zbiór amuletów ochronnych z obszaru Sudanu, będący prywatną kolekcją Bogdana Żurawskiego, archeologa i pracownika naukowego Zakładu Archeologii Śródziemnomorskiej PAN.

Przypominamy… Muzeum Etnograficzne, usytuowane przy ul. Traugutta (pl. Zgody), a mieszczące się w dawnym letnim Pałacu Biskupów Wrocławskich, czynne jest od wtorku do niedzieli, od godz. 10.00 do 16.00 (w czwartki - od godz. 9.00). Bilet normalny kosztuje 5 zł, ulgowy - 3 zł. W soboty to, co lubimy najbardziej - wstęp wolny :)

Muzeum Etnograficzne
ul. Traugutta 111/113
www.muzeumetnograficzne.pl

2024  Spacerem Po Wrocławiu