logotype
image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11 image12 image13

Zwiedzanie poniemieckiego schronu przeciwlotniczego

Jak donoszą lokalne media, w najbliższy weekend (19-20 stycznia) wszyscy, którym mróz nie straszny i którzy zdecydują się wychylić nosy z domów :) będą mieli okazję przeżyć prawdziwe chwile grozy i zwiedzić znajdujący się pod Placem Solnym poniemiecki schron przeciwlotniczy.

Zwiedzanie schronu wraz z przewodnikiem Wrocławskiego Stowarzyszenia Fortyfikacyjnego będzie możliwe w godzinach 10-15 i jest darmowe. Aby uczestniczyć w tej nietypowej podziemnej wycieczce należy mieć ukończone 18 lat oraz mieć przy sobie latarkę - ale o tej porze roku któż z nas nie nosi przy sobie latarki! (autorka niniejszego newsa nosi - małą). Dodam jeszcze, że twórcą projektu owego schronu był znany już Wam architekt, Richard Konwiarz, którego sylwetkę niedawno przybliżyliśmy w dziale Wrocławianie.

Jak zapewnia na swojej stronie Wrocławskie Stowarzyszenie Fortyfikacyjne, „druga szansa zwiedzenia tak zachowanego, niemieckiego schronu przeciwlotniczego szybko się nie powtórzy”, może więc warto ciepło się ubrać i zaryzykować wyjście z domów (gdyby nie tunelowo-schronowo-piwniczna odmiana klaustrofobii autorki, z pewnością by się tam ona wybrała…).

Plac Solny (zbiórka przy zegarynce)
www.fortwroclaw.pl

2024  Spacerem Po Wrocławiu