logotype
image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11 image12 image13

Retrospekcja

Z okazji 65-lecia istnienia dolnośląskiego oddziału Związku Polskich Artystów Fotografików, chciałybyśmy zaprosić Was na wyjątkową wystawę do Muzeum Narodowego.

Najważniejszą część wystawy stanowią zdjęcia miasta, które wyłaniało się ze zgliszczy Breslau i stawało polskim Wrocławiem. Krajobrazy Dolnego Śląska, gdzie niemieccy autochtoni uciekając zostawiali swój dobytek, wspomnienia, a ludność napływowa - nie czując związków z tą ziemią - niszczyła wszystko, co zastała, traktując to jako pozostałości po obcych. Lecz to nie wszystko - wystawa pokazuje, jak zmieniało się podejście do fotografii, jak rozwijały się jej nurty. Zaczynamy od lat 40. i 50., od gruzów miasta, poprzez socrealizm, nowe tendencje lat 70. związane z fotomediami, burzliwe lata 80., w których dominowały zdjęcia dokumentujące wydarzenia polityczne i społeczne, aż po cyfrowe lata 90.

Wystawę można oglądać od 16 stycznia do 17 lutego. Muzeum jest czynne od środy do niedzieli i w ostatni wtorek miesiąca. Bilet normalny kosztuje 15 zł, a ulgowy - 10 zł.

Muzeum Narodowe
pl. Powstańców Warszawy 5
www.mnwr.art.pl

2024  Spacerem Po Wrocławiu