logotype
image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11 image12 image13

Wystawa „Piwo we Wrocławiu od średniowiecza po czasy współczesne”

O tym, że zbliża się V Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa, pewnie wszyscy dobrze wiecie – tego wydarzenia reklamować nie trzeba. Nie będziemy zatem pisać o ogromnej liczbie stoisk, na których będziecie mogli nabyć piwa z jeszcze większej liczby browarów, ani że piwnemu szaleństwu towarzyszyć będą również kulinarne pokazy przygotowywania przy użyciu piwa przepysznych potraw ;)

Przy okazji festiwalu chcemy zwrócić Waszą uwagę na przygotowaną przez organizatorów inną piwną atrakcję. Mianowicie, w trakcie festiwalu, będziemy mieli możliwość obejrzenia wystawy „Piwo we Wrocławiu od średniowiecza po czasy współczesne”.

Pierwszy raz wystawę mogliśmy obejrzeć w 2002 roku w Muzeum Miejskim Wrocławia. Składa się na nią ponad czterdzieści plansz opowiadających o historii produkcji piwa we Wrocławiu i na terenach Śląska - od czasów średniowiecza po dzień dzisiejszy. Możemy się z nich dowiedzieć o dynamicznie rozwijających się na tych terenach pierwszych cechach rzemieślniczych piwowarów, o mających magiczne znaczenie specjalnych znakach firmowych piwowarów, a także o głębokich tradycjach piwowarskich Wrocławia - wszak nie od dzisiaj napój ten jest stałym elementem codziennego życia wrocławian ;)

Wystawie towarzyszy sobotni wykład dr Dobiesława Karnsta „Średniowieczne piece słodownicze na ziemiach polskich”.

Stadion Wrocław
al. Śląska 1
(sala wystawowa I)
www.festiwaldobregopiwa.pl

 

2024  Spacerem Po Wrocławiu