logotype
image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11 image12 image13

III Tydzień w Kryminale

Wielkimi krokami zbliża się trzeci już „Tydzień w Kryminale”, organizowany przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 5-10 maja i nawiązywać będzie do kryminalnych zagadek nie tylko Wrocławia, ale również Dolnego Śląska.

W programie organizatorzy zaplanowali m.in. spotkanie dotyczące „turystyki kryminalnej” - Sensacje Dolnego Śląska, debatę z udziałem wrocławskich autorek kryminałów, „nyktofobiczną” grę miejską „Co kryją mroczne podziemia?” oraz aż dwa spacery kryminalne. Pierwszy z nich to spacer po Wrocławiu śladami najgroźniejszych złoczyńców Breslau, który odbędziemy razem z pisarką Nadią Szagdaj i jej bohaterką, Klarą Schulz. Drugi natomiast – po Świdnicy, tropami bohaterów kryminałów Wojciecha Korycińskiego.

III Tydzień w Kryminale uzupełnia konkurs kryminalny organizowany również przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną. Do wygrania są książki Nadii Szagdaj z cyklu „Kroniki Klary Schulz” (więcej o Klarze i jej śledztwach w artykule "Kroniki Klary Schulz", a kilka słów o kolejnej książce Nadii Szagdaj już wkrótce w naszej Poczytaj-ni).

Dokładny program III Tygodnia w Kryminale na stronie Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej.

Dolnośląska Biblioteka Publiczna
Rynek 58
www.wbp.wroc.pl

2024  Spacerem Po Wrocławiu