logotype
image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11 image12 image13

Kryminalny Wrocław

Breslau morderstwem stoi - dobrze wiedzą o tym czytelnicy książek autorstwa Marka Krajewskiego, opisujących przygody Eberharda Mocka. A kto nie wie (lub nie wierzy), będzie miał okazję przekonać się o tym na własne oczy - od 15.05 do 06.07 w Arsenale Miejskim prezentowana będzie bowiem wystawa „Kryminalny Wrocław”.

Inspiracją do powstania wystawy był zbiór blisko 1200 szklanych diapozytywów należących do Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Na zbiór ten składają się również dawne narzędzia zbrodni, oryginalne preparaty medyczne, a także materiały dydaktyczne z lat 1908-1945. Dzięki prezentowanym materiałom dowiemy się o rodzaju i charakterze przestępstw popełnianych we Wrocławiu w I poł. XX wieku, poznamy również historię wrocławskiej kryminalistyki i stosowane przez nią już wówczas ekspertyzy pisma ręcznego, ekspertyzy broni palnej, amunicji czy nawet daktyloskopię.

Wystawa przygotowana została w oparciu o materiały Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Archiwum Państwowego we Wrocławiu i Muzeum Miejskiego Wrocławia oraz prywatne zbiory p. Michała Wepsięcia.

Kto więc jest ciekawy poznania mrocznego oblicza naszego miasta obowiązkowo musi wybrać się na wystawę. Ale uwaga - obejrzeć ją będą mogły tylko osoby dorosłe. Ceny biletów: 13 zł - bilet normalny, 10 zł - bilet ulgowy.

 (fotografie prezentujemy dzięki uprzejmości Muzeum)


Kryminalny Wrocław
Muzeum Archeologiczne, Arsenał Miejski
ul. Cieszyńskiego 9
www.muzeum.miejskie.wroclaw.pl

2024  Spacerem Po Wrocławiu