logotype
image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11 image12 image13

Wrocławskie Targi Dobrych Książek

Już niebawem wszyscy książkofile będą mieli swoje święto – wielkimi krokami zbliża się bowiem 22 edycja Wrocławskich Targów Dobrych Książek. Wydarzenie to odbywa się co roku w pierwszej dekadzie grudnia i ściąga istne tłumy - tłumy dzikie i żądne upolowania wspaniałych książek :) A w tym tłumie również i my, załoga SPW!

WTDK rozpoczną się 5 grudnia i będą trwały cztery dni (poniżej podajemy godziny otwarcia). W tym roku z targami wiąże się kilka zmian. Przede wszystkim zmianie ulega nazwa całej imprezy – dotychczas były to Wrocławskie Promocje Dobrych Książek. Zmienia się również miejsce organizacji targów - w latach 2008-2012 odbywały się one w zabytkowych wnętrzach Muzeum Architektury. I choć bez dwóch zdań są to wnętrza przepiękne i jakże klimatyczne, bywało w nich odrobinę ciasnawo ;) Cieszy zatem decyzja o zorganizowaniu tegorocznej edycji WTDK w nowym miejscu – w odrestaurowanym budynku Dworca Wrocław Główny. Do dyspozycji wielbicieli książek zostaną oddane pomieszczenia na pierwszym piętrze dworca: galeria na piętrze oraz wspaniała Sala Sesyjna. Więc nawet jeśli nie wyjdziecie z targów z książką pod pachą, będziecie mieli okazję obejrzeć te piękne wnętrza –  a warto!

Targom towarzyszą liczne spotkania autorskie (szansa na autografy), konkurs PIÓRO FREDRY, wykłady, a nawet „wizyta Świętego Mikołaja, który przyjedzie na targi tramwajem linii „0” w asyście Mola Książkowego” ;) Aby poznać szczegóły i niczego nie przeoczyć przestudiujcie uważnie program targów. Warto również sprawdzić niezwykle długą listę wystawców, żeby móc zaplanować książkową listę zakupów. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, tym bardziej, że Mikołaj i Święta tuż tuż, a prezentowane publikacje często mają promocyjne ceny – w zeszłym roku na przykład udało mi się upolować „Leksykon architektury Wrocławia” w korzystnej cenie :)

Nabyte książki możecie opieczętować w punkcie informacyjnym zaprojektowanym specjalnie z okazji targów exlibrisem.

Godziny otwarcia Targów:

5 grudnia (czwartek)    10.00-19.00
6 grudnia (piątek)        10.00-20.00
7 grudnia (sobota)       10.00-20.00
8 grudnia (niedziela)    10.00-16.00


Wrocławskie Targi Dobrych Książek
Dworzec Wrocław Główny
ul. Piłsudskiego 105
www.wpdk.pl

2024  Spacerem Po Wrocławiu