logotype
image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11 image12 image13

Świat w zwierciadle mody

Dla poszukujących natchnienia na nadchodzący karnawał (tak, wiem, jeszcze mamy do niego trochę czasu, ale - jak wiadomo - wybór i przygotowanie odpowiedniej kreacji to nie lada wyzwanie!) pomocna może okazać się wycieczka do Muzeum Etnograficznego we Wrocławiu. W dniach od 24 listopada do 3 lutego 2013 roku można będzie bowiem obejrzeć tam wystawę czasową poświęconą XIX-wiecznym kostiumom balowym, na którą (poza autentycznymi strojami balowymi, maskami, wachlarzami itp.) składają się także piękne grafiki żurnalowe z - otóż właśnie - gotowymi propozycjami przebrań ;)

Uzupełnieniem Waszych doznań wzrokowych powinna być lektura towarzyszącego wystawie ilustrowanego wydawnictwa, będącego źródłem ciekawych informacji o dawnych balach kostiumowych.

Ps. Osobom rozsądnie gospodarującym gotówką podpowiadamy - w soboty Muzeum odwiedzamy bezpłatnie! Zresztą jest to jedyny (przynajmniej dla nas) dzień, kiedy człowiek pracujący ma szanse dotrzeć tam przed 16:00, a tylko do tej godziny jest ono czynne… ;) W pozostałe dni za wstęp zapłacicie maksymalnie 5 zł (bilet normalny).

Muzeum Etnograficzne
ul. Traugutta 111/113
www.muzeumetnograficzne.pl

2023  Spacerem Po Wrocławiu