logotype
image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11 image12 image13

Wielki Piknik Retro

Setne urodziny to nie lada gratka, więc i tort na tę okazję powinien być spektakularny :) Nie inaczej będzie w przypadku setnego jubileuszu Hali Stulecia – nasza szacowna Jubilatka swoich urodzinowych gości uraczy 400-kilogramowym tortem (sic!) :)

Torcik ten wrocławianie będą mogli skonsumować 29 czerwca o godz. 16.00 na Pergoli w trakcie Wielkiego Pikniku Retro. Jak zapowiadają organizatorzy, tort będzie miał kształt Hali Stulecia, a u swej podstawy mierzyć będzie 1,8 metra!

Przed degustacją tego giganta gości czekają liczne atrakcje. W programie przewidziano przejażdżki po Parku Szczytnickim pochodzącym ze zbiorów Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu dyliżansem konnym, który sto lat temu jeździł na trasie Wrocław-Berlin, nieodpłatne zwiedzanie Hali Stulecia z przewodnikiem oraz rowerowe wycieczki z przewodnikiem po modernistycznym osiedlu WuWa. W trakcie pikniku będzie miał również miejsce przejazd bryczką z Rynku do Hali książęcej pary - Fryderyka Wilhelma wraz z małżonką, którzy tak jak w roku 1913 pojadą dokonać oficjalnego otwarcia Hali Stulecia. Organizatorzy zaplanowali także pokazy i warsztaty tańca retro, wystawę stylowych powozów i bryczek, ciekawe warsztaty dla dzieci (warsztaty chodzenia na szczudełkach, malowania pierników, samodzielnego przygotowania lizaków) oraz największe we Wrocławiu bańki mydlane :)

Wśród wykonawców, którzy umilą nam czas swoimi występami, znajdzie się m.in. grupa Breslauer Cocktail, która niedawno nagrała w nowej aranżacji "Wrocławską piosenkę" - to ta o niebieskich tramwajach ;)

Dla odważnych wielbicieli klimatów retro przewidziano także konkurs na najlepsze przebranie, w którym nagrodą będzie ekskluzywna kolacja dla dwojga pod kopułą Hali Stulecia. Już zazdrościmy szczęśliwemu zwycięzcy :)

(Plakat pochodzi ze strony www.halastulecia.pl)


Hala Stulecia
ul. Wystawowa 1
www.halastulecia.pl

2024  Spacerem Po Wrocławiu