logotype
image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11 image12 image13

Kolejką po Dolnym Śląsku, czyli... Kolejkowo

Na 260 m kw. zobaczycie góry, wsie, miasta (w tym oczywiście Wrocław), ale przede wszystkim - co spodobało nam się najbardziej! - możecie bezkarnie i bezwstydnie podglądać ludzi! A jest na co popatrzeć, bo wśród makiet znajdziecie złodzieja próbującego włamać się do mieszkania przez balkon, zakochaną parę obściskującą się na innym balkonie, a bardziej spostrzegawczy nawet panią lekkich obyczajów, oferującą swoje usługi... Wszystkich scenek nie możemy zdradzić, ale naprawdę warto dokładniej przyjrzeć się makietom. Przygotujcie się na... kilkudniowy pobyt, bo w Kolejkowie dzień trwa 8 minut, a noc 4. Albo coś koło tego ;)

Dla mniejszych i większych dzieci organizatorzy przygotowali zagadki, w których trzeba wykazać się spostrzegawczością, np. szukając różnych zwierząt. Ostrzegamy - wcale nie jest to łatwe zadanie.

Krótkie podsumowanie. Makiety Kolejkowa to 430 m torowiska, 15 pociągów, 60 wagonów, 162 budynki (w tym autentyczne budowle z Dolnego Śląska), 1600 figurek ludzi i zwierząt. Informacje podajemy za ulotką, ale podejrzewamy, że - ze względu na pracowitość twórców - już zdążyły się zdezaktualizować. A zresztą - pójdziecie, to sprawdzicie ;)


Kolejkowo
pl. Orląt Lwowskich 20B
kolejkowo.pl

2024  Spacerem Po Wrocławiu