logotype
image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11 image12 image13

Najwyższy punkt widokowy w Polsce - Sky Tower

Od 3 stycznia 2014 roku możemy podziwiać Wrocław z zupełnie nowej perspektywy – tego dnia bowiem udostępniono mieszkańcom i turystom najwyższy punkt widokowy w Polsce. Wreszcie :)

Punkt widokowy znajduje się na 49. piętrze Sky Tower, na które to piętro można się dostać szybkobieżną windą (wejście do budynku od ul. Gwiaździstej, oznaczone jako Taras Widokowy). Po dotarciu na górę mamy okazję podziwiania Wrocławia, ale i również jego okolic (przy dobrej widoczności zobaczymy górę Ślężę) z wysokości około 200 metrów. Wyżej położonego punktu widokowego w naszym kraju już nie znajdziecie :) Naszej najnowszej atrakcji do pięt nie sięga - no może do brody nie sięga ;) - nawet sam Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. Tam podziwiać stolicę możemy z wysokości „zaledwie” 114 metrów.

Bilety wstępu kosztują 10 zł (normalne) oraz 5 zł (ulgowe), natomiast wstęp wolny mają dzieci poniżej siódmego roku życia. Bilety umożliwiają wjechanie windą na punkt widokowy tylko o określonej na nich godzinie, dlatego nie można spóźnić się na „odjazd” windy ;) Bilety kupicie w Punkcie Informacyjnym Galerii Handlowej. Podobno też od 7 stycznia ruszają internetowe rezerwacje biletów.

Panoramę Wrocławia można podziwiać w dni powszednie w godzinach od 09:00 do 21:00, natomiast w niedziele w godzinach od 10:00 do 20:00. Winda odjeżdża w tym czasie co pół godziny, jest tylko jedno ale – jak czytamy w Regulaminie korzystania z punktu widokowego na wieży Sky Tower, „Jednorazowo na Punkcie Widokowym może przebywać do 20 osób w czasie nie dłuższym niż 20 minut”. Jak dla nas to zdecydowanie za krótko :)

Jeżeli nadal się wahacie, zachęcamy do obejrzenia małej galerii zdjęć z wizyty w Sky Tower - być może to Was przekona ;)


Galeria Handlowa SKY TOWER
ul. Powstańców Śląskich 95 (wejście do budynku od ul. Gwiaździstej)
galeria.skytower.pl/punkt-widokowy.html

2024  Spacerem Po Wrocławiu