logotype
image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11 image12 image13

Wizyta u Róży... Rozpruwacz

Macie czasem dość swojej pracy? My w ostatni weekend poznałyśmy kobietę (dziewczynę?), która postanowiła coś zmienić w swoim życiu i zacząć pracować na własny rachunek. Tak właśnie Róża została Rozpruwaczką :)

Wiele ostatnio mówi się o rewitalizacji Nadodrza. Na osiedlu powstają małe galerie sztuki, sklepiki z ręcznie wykonywanymi przedmiotami czy knajpki. Skromny szyld na jednej ze starych kamienic, na rogu ulic Jagiellończyka i Rydygiera, zdawkowo informuje, że tu oto działa „Róża Rozpruwacz”. A Róża nie tylko pruje i zszywa, ale także parzy dla swoich klientów dobrą kawę czy herbatę. Turkot maszyn do szycia tylko umila jej picie. Tym właśnie wyróżnia się ta nietypowa pracownia krawiecka.

Róża Rozpruwacz (właściwie Matyja) na studiach dorabiała sobie przeszywając, przyszywając i doszywając, wymyślała także własne stroje. Skończyła kursy kroju i szycia, przez jakiś czas uczyła się w szkole projektowania odzieży. Przez 8 lat mieszkała na Nadodrzu, potem się z niego wyprowadziła, ale cóż - w pewnym momencie postanowiła zacząć pracować na własny rachunek i wróciła na Nadodrze. W otwarciu pracowni pomogły jej fundusze unijne - przeszła specjalny kurs i otrzymała dofinansowanie. Na lokal trafiła właściwie przypadkiem - przejeżdżała rowerem, zauważyła tabliczkę „do sprzedania” i postanowiła zadzwonić. Od września 2012 r. wynajmuje lokal na parterze w kamienicy przy ul. Jagiellończyka 2, naprzeciwko Komisariatu Policji Wrocław Ołbin. Potem był remont, remont i remont, aż wreszcie w marcu tego roku Róża Rozpruwacz zaprosiła pierwszych „gości”.

Teraz u Róży możecie napić się kawy i herbaty, pogadać - także z Różą, która chyba ma anielską cierpliwość do wszystkich ;) Możecie nauczyć się szyć na warsztatach (na które przyjeżdżają wrocławianie i wrocławianki nawet z Kozanowa czy Jagodna) albo poprosić o indywidualne „konsultacje krawieckie”. A jeśli przyswajacie tylko prucie (jak np. ja), to Róża chętnie Was wyręczy ;)


Róża Rozpruwacz - maszyny i kawa
ul. Jagiellończyka 2
www.rozarozpruwacz.pl

Pierwsze trzy zdjęcia pochodzą z profilu Róży Rozpruwacz na Facebooku :)

2023  Spacerem Po Wrocławiu